Materace przeciwodleżynowe

Choroby powodują znaczne obniżenie komfortu życiowego. Rehabilitacja chorego często jest długa i uporczywa, a chory musi długotrwale przebywać w niezmienionej pozycji. W takim przypadku osoba chora często musi zmagać się z dodatkowym problemem, jakim są odleżyny. Można im jednak zaradzić.

Dużo łatwiej jest zapobiegać niż leczyć różnorodne schorzenia. Profilaktyka przeciwodleżynowa nie jest ani prosta, ani przyjemna, jednak są przedmioty mogące ułatwić walkę – materace przeciwodleżynowe z Orteo.

Materac rurowy, czy bąbelkowy ?

Rodzaj właściwego materaca zależy od wielkości odleżyn i wagi pacjenta. Jeśli odleżyny jeszcze nie wystąpiły, a pacjent nie waży więcej niż 90 kilogramów, to można zdecydować się na materac bąbelkowy. Funkcjonowanie materaca i odpowiednia profilaktyka pomogą ochronić przed wystąpieniem odleżyn. Natomiast jeśli chory jest ciężki, a na jego ciele zaczęły występować odleżyny lepiej zainwestować w materac rurowy.

Ochrona przed odleżynami

Materace przeciwodleżynowe mogą sprawić, że odleżyny nie wystąpią wcale. Jednak sam materac może nie być wystarczający, dlatego warto zadbać o odpowiednią profilaktykę chorego: częste masaże, maści przeciwodleżynowe i częste zmiany pozycji pomogą ochronić schorowaną osobę przed odleżynami.

Materace przeciwodleżynowe są bardzo wygodne i wspomogą walkę z odleżynami. Odpowiedni materac powinien być dobrany do wagi i indywidualnych potrzeb osoby chorej. Należy jednak pamiętać, by stosować odpowiednią profilaktykę przeciwodleżynową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *