Walka o prawidłową postawę ciała

Garbienie się jest dzisiaj dość poważnym i powszechnym problemem. Wcześnie podjęte działania zapobiegające mogą sprawić, że rehabilitacja nie będzie potrzebna. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie np. tzw. pajączka, który podczas garbienia się będzie sygnalizował nieprawidłową postawę.

Pajączek na plecy sposobem na zapobieganie garbieniu się

Przygarbiona sylwetka może powodować przykurczenie mięśni klatki piersiowej i rozciągnięcie mięśni pleców. Likwidacja tego typu wady postawy może wymagać długiej rehabilitacji, jednak by cieszyć się prawidłową sylwetką trzeba zmienić swoje nawyki na stałe. Pomocny w tym może okazać się właśnie pajączek na plecy i systematyczne treningi.

Porzucić zgarbioną sylwetkę

Aby móc cieszyć się prostymi plecami trzeba podjąć zdecydowane kroki. Tylko poważne decyzje dadzą siłę na wyeliminowanie postaw sprzyjających przyjmowanie zgarbionej sylwetki. Podczas pracy przy biurku ważne jest, by posiadać wygodne i ergonomiczne krzesło lub fotel. Nie można spędzać wielu godzin w jednakowej pozycji, dlatego należy robić cogodzinne przerwy na rozciąganie klatki piersiowej. Jeśli wykonuje się prace fizyczne w pochylonej pozycji – trzeba zmieniać ją jak najczęściej.

W walce o prawidłową postawę ciała trzeba być bardzo cierpliwym. Im większa będzie wada postawy, tym więcej czasu trzeba będzie poświęcić na odzyskanie prostych pleców. Nic jednak nie zastąpi cierpliwości i wytrwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *